2009. július 24., péntek

Közlekedés kultúra

Ha ezt annak lehet nevezni.

ÚJRA INTERNET


Épp most olvasom ezen az oldalon
http://www.azsia.net/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=16700&mode=thread&order=0&thold=0
, hogy a Forrester Research elemzőcég tanulmánya szerint hamarosan vége az internet Amerika- és nyugatközpontúságának, Ázsiában olyan sebességgel épül ki a hálózat, és csatlakoznak rá egyre újabb felhasználók. 2008-ban a felmérések szerint még amerikaiból volt a legtöbb az interneten (aztán Kína, Japán, Brazília, Németország volt a sorrend), idén a várakozások szerint Kína átveszi a vezetést.

Na ez az amit én itt még nem érzek. Persze, az, hogy hányan csatlakoznak a netre,kit érdekel. Engem az érdekel, hogy gyors legyen és ne cenzúrázzák. Ez utóbbiből nem lesz semmi.


INTERNET ÉS TELEFON KÍNÁBAN

Erzsi netínségéről jut eszembe, hogy itt Kínában sem olyan rózsás a helyzet bár össze semlehet hasonlítani persze az izraeli minőséggel. Időnként olyan itt is, mintha nem is lenne, kb záró bit jön át. Egyszer levágtak a netről egy hónapra, mert nem elsején fizettem be a számlát, hanem korábban, már 29-én, és a rendszer úgy értelmezte, hogy a számla nincs kiegyenlítve.

A telefon itt külön élmény. Régebben tök idegbajt kaptam, mára már egyáltalán nem idegeskedem ezeken a dolgokon, mert tudom, úgyis hiába. Például akarsz venni egy sim kártyát, hogy fogadj és küldj sms-t. Mondják, hogy persze van ilyen. Aztán mikor megveszed, kiderül, hogy vagy te nem kapod meg, vagy otthon nem kapják meg az sms-t. Ha megkapod, akkor lehet 12-szer is megkapod. A filipin főnököm is hasonlóképpen járt nemrég, ő nem tudott hívni csak fogadni. Mondtam neki, én már feladtam, javaslom elégedjen meg azzal, ami van, mert úgysem lesz jobb. Ha veszel egy sim kártyát délen és elutazol Pekingbe, ott már nem tudod feltölteni, mert ugyan ugyanaz a cég, de más az igazgatóság, tehát jobban teszed, ha utazás előtt rendesen feltöltöd a kártyád. Szóval ilyenek.


2009. július 19., vasárnap

Virágok felmosó nélkül

Szép virágok a parkban.

Növény felmosóval

Kína újhullám virág art.

2009. július 18., szombat

BŐRRAKTÁR

Még nem láttátok, hol dolgozom Kínában. Ez itt a bőrraktár,van egy galéria rész is, mert amúgy kevés lenne a hely a bőr tárolására. Van még egy raktár a bejövő és esetleg a visszaköldött bőrök tárolására, itt csak azok vannak, amikkel jelenleg dolgozok.

2009. július 17., péntek

TILTÁS!!!

A következő TILTÁS a Kínai Nagykövetség honlápján olvasható:

"Bármely személy, aki szellemi fogyatékos, leprában, AIDS-ben, nemi betegségben, fertőző tuberkolózisban, vagy egyéb fertőző betegségben szenved, annak tilos belépnie Kínába."

Azt megértem, hogy nem akarnak fertőző betegeket fogadni, de hogy esetleg egy szellemi fogyatékos vagy autista gyerek miért ne kirándulhatna Kínaba a szüleivel, nem értem, hisz attól még nem lesz  fél ország szellemi fogyatékos. Vagy tévedtem? :-)


2009. július 12., vasárnap

JÉGKRÉM

De ennék egy jó kis fagyit. Múlt héten vettem két cornetto jégkrémet de az a kettő volt az utolsó és nem hiszem, hogy a kínai eladó sietve utánpótlásról gondoskodott volna, elvégre van kínai jégkrém tele hűtő. Egyszer vettem kínai jégkrémet kb 2 éve, hát íze mint a szines víz, megfagyasztva. De ezek imádják. Máshol is van cornetto, de ahhoz le kéne tekerjek a városba, és ma ahhoz nincs kedvem. Persze ezek is olyan visszafagyasztottak voltak, lehet áramszünet alatt felolvadtak kicsit, de nem számít ha egy kicsit nyomott vagy elveszett a tetőcsomagolás és a jégkrém meztelenül bámul ki a tölcsérből.
Legalább el tudnám kényzetetni magam kicsit, de itt nincs mivel.
Az írnok csaj a gyárban néha megkínál kínai nyamikkal, olyan nagy magra száradt falatnyi gyümölcshús, ami 2O perc fogtönkretétel után le is jön a magról, persze az ízük borzalmas. Én mindig illendően megköszönöm, hogy gondolt rám, de köszönöm nem. Még rághatnék cukornádat, az is nagy kedvenc itt, van aki innen cipeli Sámenbe,mert itt olcsóbb.

2009. július 10., péntek

GYÓGYSZER ÉS VAKSZERENCSE

Ezt nem tudom írtam-e már, mert nem tudom megnyitni a blogomat. Ha esetleg kétszer említeném ugyanazt a dolgot, elnézést.
Xiamenben voltam hétfőn gyógyszert kellett íratnom. Persze csak kínai változat van. Mutattam az orvosnak a magyar dobozt, meg a leírást, hogy hány milligramm, aztán ő meg elővett egy vastag kínai könyvet meg nézett valamit a kopmuterben aztán adott egy receptet 7, azaz hét darab gyógyszerről. Ez a maximum, amit lehet egyszerre felírni. Nem is O.25mg hanem O.4 mg, de olyan kicsi, hogy majd érdekes lesz elfelezni. A gyógyszertárban darabra adták ki a gyógyszert, se egy doboz, se egy leírás, csak az alkalmazott hozzáértésétél esetleg a vakszerencsétől függ, mit adott ki, mert minden gyógyszer egyformának néz ki, kicsi és fehér, szóval döbbenet, hogy mi van itt. Nem szándékozom bevenni, van még néhány szem magyar gyógyszerem, de hátha szükség lehet rá, jó ha van kéznél.

 

A rendelőbe attriumos lifttel lehet felmenni, szép kilátás nyílik a tóra, ezeket a fotókat készítettem. Ebédidő lett később, így az SM mall-ba mentünk, itt sem voltam talán évek óta. Egy kínai önkiszolgálóba mentünk, ahol a pult olyan csúszós volt, hogy lecsúszott a tálcám kajástól és szaft jó nagy foltot csinált a térdemre.. Jól néztem ki gondolhatjátok.


2009. július 7., kedd

AUTÓPÁLYA ÉS REPTEREK

Kínában ha ráhajtasz egy autópályára, fotót készítenek a kocsiról és benne a sofőrről, plusz a rendszámról. A sorompó mellett az a két eszköz a kamera. Csak tudnám, hogy tárolják ezt a rengeteg adatot, mikor semmisítik meg a régieket.
Hasonló gondot okozott az adatok tárolása, amikor pár éve bevezették, hogy vámnyilatkozatot kell kitölteni be és kiutazáskor. Aztán rájöttek, hogy a pár milliárd példányt igen nehéz tárolni és biztos sokba is került, ezért ma már csak annak kell töltögetni, akinek valóban van elvámolnivalója.
Még egy dolog a reptereken. Kis szerkezeteket tettek ki az útlevélvizsgálat ablakai elé, rajta mosolygós és szomorú szmájlik, abból a célból, hogy az utas jelezze rajta, mennyire volt megelégedve a formalitás menetével. Útlevélbizsgálat után ezek a szmájlik el kezdtek villogni, jelezve a túristának, hogy lehet nyomkodni. Több ezer ilyen kis szerkezetet helyeztek ki, de minek. Ki nem szarja le, hogy örülnek-e a Kínai Túrisztiakia Központban, hogy az utasok mennyire elégedettek vagy sem!

2009. július 6., hétfő

XIAMEN-i TÓ

Ma Xiamenben jártam, gyógyszert kellett felíratni. Ezeket a fotókat a rendelő ablakából készítettem. Ugye szép a kilátás a tóra! Végre valami nekem is tetszik. Aztán mentünk a patikába és ez Kínában kb. Így néz ki, ahogy a kép is mutatja. Egyébként az volt, amit gondoltam. Darabszám gyógyszert kaptam, gondolom az alkalmazott a tenyerére számolta a gyógyszert,majd be egy zacskóba. A gyúgyszeren semmi jelzés, szóval nem valami biztonságos dolog. Az igaz, hogy dobozpénz sincs, bár én inkább fizetném, fő a biztonság. Még van magyar gyógyszerem, ezt a kínait remélem nem kell felhasználnom.